Wikipedia

Výsledky hledání

Colostrum. Co to vlastně je a jaké má účinky?


Colostrum od společnosti ESSENS


Colostrum, česky mlezivo, je první mléko produkované savci několik hodin po porodu. Má jedinečné složení, které se liší od složení běžného mléka. Tato první potrava je velmi důležitá pro zdraví vývoj a růst a je přirozeným prostředkem pro nastartování imunitního systému nově narozeného jedince.

Colostrum je cenné pro svůj vysoký obsah imunitních složek nezbytných pro přežití ve světě plném mikroorganismů. V colostru lze dále nalézt celou řadu prospěšných látek, které stimulují činnost imunitního systému. Colostrum je zajímavé i z výživového hlediska. Jde o potravinu s komlexním výživovým profilem, která obsahuje ideální složení bílkovin, tuků, cukrů, vitamínů, minerálů a enzymů.
Colostrum ESSENS je vhodné pro všechny, kteří chtějí podporovat své zdraví přirozeným způsobem. Jedná se potravinový doplněk vyrobený z kravského (bovinního) colostra nejvyšší kvality. Bovinní colostrum je svým složením velmi podobné colostru lidskému. Proto je stále častěji využíváno jako komplexní přírodní látka na podporu imunity dětí, dospělých, sportovců i seniorů. Colostrum by měla pravidelně užívat celá rodina pro posílení svého zdraví.
ESSENS vám přináší colostrum od jediného certifikovaného českého výrobce, vyrobeného na čistě přírodní bázi, z těch nejkvalitnějších českých surovin a pod farmaceutickým dohledem. Existují certifikáty které doloží pravost a kvalitu produktu.

Otázky a odpovědi :


Jaké je složení colostra?

Obsahuje mnoho potřebných protilátek (imoglobuliny, cytokiny, laktoferin), esenciální aminokyseliny, vitamíny (A, D, E, C, B1, B2, B6, B12, kyselinu listovou, kyselinu pantotenovou, biotin, niacin), minerály a stopové prvky (sodík, draslík, vápník, fosfor, hořčík, železo, jód, chrom), které se významným způsobem podílí na ochraně čerstvě narozeného jedince před škodlivinami okolního prostředí.
Co to jsou imunoglobuliny a jaký mají význam?
Imunoglobuliny (protilátky) jsou specializované molekuly vytvářené imunitním systémem při setkání s cizorodými látkami, např.viry a bakteriemi. Jejich úkolem je rozeznat, neutralizovat a zajistit odstranění škodlivých mikroorganismů, odstartovat správnou a rychlou obrannou reakci na možné zdraví poškozující činitele.
Jaká je úloha růstových faktorů?
Růstové faktory zajišťují našemu tělu nejen normální růst a vývoj, ale pomáhají také regenerovat a urychlovat obnovování poškozených svalů, kůže, kostí, šlach a nervových tkání.
Je colostrum skutečně na přírodní bázi?
Ano, colostrum ESSENS je mléko z prvních dvou dnů laktace ve formě sušeného prášku. U tohoto mléka byla pouze odstraněna voda cestou sprejového sušení za přísně stanovených a sledovaných podmínek. Tento proces zpracování zabraňuje poškození biologicky cenných látek vyskytujících se v colostru.
Je colostrum ESSENS vhodné pro děti?
Ano. Je vhodné pro děti od 3 let. Je známo, že děti v dětském kolektivu si často vzájemně přenáší různé druhy nachlazení. Colostrum ESSENS je tak výborným pomocníkem pro posílení jejich imunity.
Mohou colostrum ESSENS užívat i osoby, které hůře snášejí příjem laktózy?
Díky velmi nízkému obsahu mléčné laktózy je colostrum alergiky mnohem lépe snášeno než běžné mléko. Mimo jiné také pečuje o zdraví našich střev, zejména o vyvážené složení střevní mikroflóry. Z tohoto pohledu lze zařadit colostrum ESSENS mezi probiotika.
Jaké je doporučené dávkování colostra ESSENS?
Pro udržení zdraví doporučujeme užívat dvě balení, tedy dvouměsíční kůru. Poté 1 - 2 měsíce vynechat a následně kůru opakovat. Možné je ale i celoroční užívání.
Lze colostrum ESSENS užívat společně s jinými léky nebo doplňky stravy?
U colostra nejsou známé žádné vedlejší reakce (interakce) s jinými léky či doplňky stravy. Colostrum ESSENS pomáhá zvyšovat absorční schopnosti trávícího traktu a zároveň pečuje o zdraví střev. Potraviny, byliny, přírodní látky i léky se pak stávají pro naše tělo biologicky dostupnější.

Colostrum ESSENS je doporučováno jako doplněk stravy také při:

- častých bakteriálních a virových infekcí
- nemocech spojených s poruchami imunity
- nádorovém onemocnění
- zánětlivých onemocněních zažívacího traktu
  (žaludeční vředy apod.)
- infekcích střev spojených s průjmem
- rekonvalescenci
- intenzivní sportovní přípravě či fyzické námaze
  (snížení projevů stárnutí)Charakteristika:
Doplněk stravy COLOSTRUM obsahuje bovinní colostrum. Bovinní colostrum (mlezivo) je první mléko produkované mléčnými žlázami po porodu. Colostrum je cenné vysokým obsahem biologicky aktivních látek zejména imunoglobulinů IgG a růstových faktorů.Aktivní látky v 1 kapsli :
Colostrum IgG40 400mg
Složení :
Bovinní colostrum, stearan hořečnatý (klouzadlo), složení kapsle (želatina,oxid titaničitý). 
Dávkování :
2 kapsle denně (nejlépe večer před jídlem zapít dostatečným množstvím tekutin)
Cena : 695,- KčK dispozici jsou další produkty :
Sprchový gel s colostrem 200 ml
Krém proti celulitidě s colostrem 200 ml
Výživný tělový krém s colostrem 200 ml
Denní krém 50 ml Colostrum+
Noční krém 50 ml Colostrum+
Pleťové tonikum 150 ml Colostrum+
Pleťové mýdlo 150 ml Colostrum+ parfémované
- a další produkty s Colostrum

informace,foto,čerpáno od ESSENS CZECH

Žádné komentáře: